HaberDelisi

Beşiktaş'ın B Planı!

Spor Haber - Beşiktaş'ın B Planı!
Okunma: [ 1740 ]

Stoper arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Yaroslav Rakitskiy'den vazgeçmiyor. Siyah beyazlılar, Ukraynalı oyuncunun yanı sıra Kolombiyalı Felipe Aguilarguilar'ı da gündemine aldı.

Beşiktaş'ta stoper arayışı devam ediyor. Bir süre önce Cruzerio forması giyen Manoel Messias için görüşmelere başlayan yönetim, istediği sonucu alamadı. Bunun üzerine transfer komitesi, rotasını Ukrayna'ya çevirdi. Messias gibi teknik heyetin onay verdiği isimlerden olan Yaroslav Rakitskiy için temaslar yoğunlaştıran yönetim, Shakhtar Donetsk ile pazarlıklara devam ediyor. Ukrayna kulübünün bonservis bedelinde indirime gitmesi halinde Beşiktaş transfer için somut adımlar atacak.

Felipe Aguilar
Felipe Aguilar

Yönetim, Rakitskiy transferinin gerçekleşmemesi durumunda B Planı'nı devreye sokacak. Yeni savunma oyuncusunun Antalya kampına yetişmesini isteyen siyah beyazlılar, Kolombiya'nın Atletico Nacional takımında forma giyen Felipe Aguilar'ı da listesine ekledi. Rakitskiy transferinin gerçekleşmemesi durumunda Güney Amerikalı oyuncu için girişimler başlayacak. Messias ve Rakitskiy kadar tecrübeli olmayan 23 yaşındaki Aguilar, 2016'da 33 kez Nacional forması giydi. 2 kez de kolombiya milli takımında görev yapan Aguilar, Atletico Nacional forması ile Libertadores şampiyonluğu yaşadı.