HaberDelisi

“Dedemin Gözyaşları “ filmi lösemili çocuklara umut olacak

Magazin Haber - “Dedemin Gözyaşları “ filmi lösemili çocuklara umut olacak
Okunma: [ 2285 ]

Daha önce ?Kaçış1950? ve ?Temel ile Dursun İstanbul?da? isimli sinema filmlerini hayata geçiren İhsan Taş, anlamlı bir sinema projesi ile sessizliğini bozmaya hazırlanıyor.

Genç yapımcı, Lösemili bir çocuğun hayat hikâyesini işlediği yeni projesi olan ?Dedemin Gözyaşları? isimli sinema filminin 2 yıl ön hazırlık, 3 yılın ise senaryo yazımı ile geçtiğini belirtti ve senaryosunu yazarken, her şeyin daha gerçekçi olması için, o hastalığa yakalanan hasta yakınlarından aldığı bilgiler doğrultusunda senaryosunu tamamladığını dile getirdi. Bundan sonra alt zemini daha güçlü ve ayakları yere daha sağlam basan hikâyeler üzerinde çalışacağını belirten İhsan Taş, ?Yapacağınız işler topluma bir şeyler katmalı, sanat sadece para kazanma aracı olarak görülmemeli. Onun için böyle sosyal sorumluluk projeleri daha çok artmalı ve destek görmeli diye düşünüyorum" dedi.

?Dedemin Gözyaşları ? filmi lösemili çocuklara umut olacak"Para denilen kâğıt parçalarına, hayatımda önemli bir yer vermedim" Gişe kaygısı taşımadığını belirten İhsan Taş sözlerini söyle sürdürdü ?Hayatımın hiç bir döneminde para denilen kâğıt parçalarına, hayatımda önemli bir yer vermedim. Onun için gişesi olacak veya olmayacak diye her hangi bir kaygım hiç olmadı. Hem filmin gelirlerinin bir kısmını, hem de bu konuyla ilgili çıkaracağım ?Sihirli Piyano? isimli kitabımın tüm gelirlerini ?Lösemili Çocuklara? umut olsun diye, Lösemili çocukların tedavisi için bağışlayacağım. Biz sanata gönül veren insanlar olarak böyle hassas konularda topluma öncülük etmeliyiz? diye konuştu? Oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı ile açıklanacak olan filmin çekimlerine 2017?de başlanacağı bildirildi.