HaberDelisi

Ödüllü oyun tekrar sahnede

Kültür-Sanat Haber - Ödüllü oyun tekrar sahnede
Okunma: [ 578 ]

İki sezon üst üste seyircisiyle buluşan Rıza Kocaoğlu’nun ödüllü performansıyla “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunu bu sene Uniq Hall'de tekrar tiyatro severlerle buluşuyor.

İlişkili Haberler 14624583321049182315-b.png Bu yıl kaç kişi devlet tiyatrolarına gitti?

Bernard-Marie Koltès?in yazdığı oyunun yönetmenliğini Melis Tezkan ve Okan Urun?un üstleniyor. Çağdaş tiyatronun yönünü değiştiren "Ormanlardan Hemen Önceki Gece", özgün bir sahne tasarımı eşliğinde dinamik fakat kırılgan ve dalgalı bir beden diliyle sahneye taşınıyor. Rıza Kocaoğlu?nun kendine has yorumuyla ortaya çıkan sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in şiirsel başkaldırısına hizmet ediyor.

BİRÇOK ÖDÜL ALDIOyundaki performansı ile Rıza Kocaoğlu, Tiyatro Eleştirmenleri Birliği tarafından Yılın Erkek Oyuncusu seçilmişti.Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema ödüllerinde En Başarılı Erkek Oyuncu ödülünü, Magazin Gazetecileri 21. Altın Objektif ödüllerinde ise Tiyatroda En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı. Aynı zamanda oyun Afife Tiyatro Ödülleri?nde En Başarılı Erkek Oyuncu ve En Başarılı Işık Tasarımı ödüllerine aday gösterildi.