HaberDelisi

Adli Tıp önünde gözyaşı

Güncel Haber - Adli Tıp önünde gözyaşı
Okunma: [ 681 ]

İstanbul Ortaköy’de bir gece kulübüne yılbaşı gecesi düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin cenaze işlemleri devam ediyor.

İstanbul yeni yıla kanlı bir terör saldırısıyla girdi.Ortaköy?deki Reina isimli gece kulübüne taksiyle gelen bir terörist, gece 01.18?de araçtan inerek elindeki kalaşnikofla ateş açmaya başladı. Önce kapıda nöbet tutan Burak Yıldız?ı şehit eden terörist, içeri girerek yılbaşını kutlayanları hedef aldı. Terör saldırısında 39 kişi yaşamını yitirirken, 4?ü ağır olmak üzere 65 kişi de yaralandı.Saldırının ardından izini kaybettiren terörist için İstanbul genelinde operasyonlar devam ediyor.Gelen ihbarları değerlendiren polis ekipleri, bazı adreslere operasyon düzenledi.

Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumunda, 26 kişinin cenazesiyle ilgili işlemler devam ediyor.Yakınlarının cenazelerini almak için bekleyenler, görevlilerden bilgi almaya çalıştı. Cenaze işlemleri için Türk konsolosluk görevlileri kuruma geldi. Terör saldırısında hayatını kaybeden Heykel Müsellem'in eşi Mirey Müssellem de Adli Tıp Kurumuna gelerek, cenaze işlemlerinin tamamlanması için beklemeye başladı.

Yakınlarının desteği ile ayakta durduğu görülen Müsellem, güvenlik görevlilerinin yardımıyla kuruma alındı.Adli Tıp Kurumunda bulunan 26 kişinin cenazeleri, işlemlerinin tamamlanmasının ardından yakınlarına teslim edilecek.Bu arada yabancı basın kuruluşu temsilcilerinin de gelişmeleri takip ettiği görüldü.

Ortaköy'deki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 kişiden 38'inin kimliği belirlenmişti.Biri Irak, 11'i Türk, biri ise hem Türk hem Belçika vatandaşı 13 kişinin cenazesi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün ailelerine teslim edilmişti.Otopsi işlemleri sona erip kimliği belirlenen 25 yabancı uyruklunun cenazesinin ise ailelerinin Türkiye'ye gelmesinin ardından teslim edileceği ifade edildi.Bu kişilerden 7'sinin Suudi Arabistan, 3'ünün Lübnan, 2'şer kişisinin Tunus, Hindistan, Fas, Ürdün ve Irak, birer kişisinin ise Kuveyt, Kanada, İsrail, Suriye ve Rusya Federasyonu vatandaşı olduğunun belirlendiği bildirilmişti. Saldırıda yaşamını yitiren bir kişinin ise kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü kaydedilmişti.