HaberDelisi

BM Genel Sekreter Ban'dan Akıncı'ya mektup

Dünya Haber - BM Genel Sekreter Ban'dan Akıncı'ya mektup
Okunma: [ 1769 ]

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya Kıbrıs sorununun çözümü yönünde ortaya koyduğu çaba, iş birliği ve kişisel katkılarından dolayı teşekkür etti.

İlişkili Haberler mustafa akıncı.jpg Akıncı: Çözümün olumlu sonuçları, Kıbrıs’ın sınırlarını aşacak kıbrıs231116.jpg Kıbrıs görüşmeleri yeniden başlıyor boris johnson kıbrıs rum kktc301116.JPG Boris Johnson müzakere için Kıbrıs'ta

KKTC Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya mektup gönderdiği belirtildi. Ban, gönderdiği mektupta Akıncı'ya Kıbrıs sorununun çözümü yönünde ortaya koyduğu çaba, iş birliği ve kişisel katkılarından dolayı teşekkür etti. Mektubunda, Kıbrıs sorununun çözümünün mümkün olduğunu ifade eden Genel Sekreter Ban, böyle bir gelişmenin tüm ada halklarına barış ve refah getireceğini, uzun süredir devam eden sorunun çözümüne oldukça yaklaşıldığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Akıncı da Genel Sekreter Ban'a verdiği cevapta müzakerelerin geldiği kritik aşamada Ban'ın katkılarından ötürü memnuniyet duyduğunu dile getirerek, bu tarihi fırsatın kaçırılmaması için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.Cumhurbaşkanı Akıncı 10 yıllık görev süresini tamamlayan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun?a bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarı dileklerinde bulundu.