HaberDelisi

Trump iklim değişikliği konusunu kızına bırakacak

Dünya Haber -  Trump iklim değişikliği konusunu kızına bırakacak
Okunma: [ 483 ]

ABD Başkanlığı görevi için hazırlanan Trump iklim değişikliği konusunda politika belirlemeyi kızı Ivanka Trump'a bırakacak.

İlişkili Haberler Wole Soyinka.jpg Nobel ödüllü yazar Trump yüzünden ABD'den ayrıldı 2016-11-19T204729Z_203049326_S1AEUNUIIBAA_RTRMADP_3_USA-TRUMP.JPG Trump, Savunma Bakanlığı için James Mattis'i aday gösterecek trump TPP pasifik anlaşma221116.jpg Çuvalcı general bakanlık yolunda

Avrupa Birliği ve ABD iç siyasetini yakından takip eden haber sitesi Politico, ABD Başkanlığı görevi için hazırlanan Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın iklim değişikliği konusunda liberal görüşlere sahip olduğunu yazdı. Politico yeni yönetimin bu konudaki politikalarını resmi görevi olmasa da Ivanka Trump'ın belirleyeceğini iddia etti. Habere göre, Ivanka Trump yeni yönetimin "iklim ve çevre" konularındaki gayrıresmi elçisi olarak çalışacak.Trump seçim kampanyası sırasında "iklim değişikliği" iddialarına inanmadığını bunun lobi şirketlerinin bir yalanı olduğunu öne sürmüştü. Donald Trump, Çin yönetiminin bu iddiaları kullanarak Amerikan hisse senedi piyasalarında manüplasyon yaptığını da savunmuştu.